امین زندگانی طلاق گرفت؟

امین زندگانی قرار است نقش سرهنگ، همسر پروین اعتصامی که پس از دوماه زندگی با این زن شاعر از او جدا شد، را ایفا کند.

به گزارش فیلم۲۴، نمایش «پروین»، بازیگر نقش اصلی مرد این نمایش به نویسندگی و کارگردانی حسین کیانی و تهیه‌کنندگی داود نامور معرفی شد.

امین زندگانی که در کارنامه‌ کاری‌اش همکاری با کارگردانانی چون آزیتا حاجیان، داود میرباقری، سیروس مقدم، ابراهیم شیبانی، قاسم جعفری، اصغر توسلی، داریوش فرهنگ، علیرضا افخمی، رضا گوران، چیستا یثربی، فلورا سام، سیدجواد هاشمی، علی قوی‌تن، محمود عزیزی، اکبر زنجان‌پور، ضیاالدین دری، هادی مرزبان و … دیده می‌شود در نمایش «پروین» نقش سرهنگ؛ همسر سابق پروین اعتصامی را بازی خواهد کرد.

پروین اعتصامی در ۱۹ تیر ماه ۱۳۱۳ وقتی ۲۸ ساله بود با پسر عمویش فضل الله اعتصامی که رییس شهربانی کرمانشاه بود ازدواج کرد و به این شهر رفت. زندگی این دو بعد از ۲ ماه به اختلاف کشید و پروین به تهران و خانه پدرش برگشت و در نهایت ۹ ماه بعد در ۱۴ مرداد ۱۳۱۴ بعلت اوج اختلاف روحیه و اخلاقی با همسر نظامی اش، از وی طلاق شد. او تا آخر عمر خود ازدواج نکرد، وی هیچ فرزندی ندارد.

امین زندگانی تاکنون جایزه‌ بهترین بازیگری مرد را در سال ۱۳۷۴ از جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر دریافت کرده است و همچنین در سال ۱۳۸۰ دومین بازیگر منتخب مردم از بین سریال‌های پخش شده در طول چهار سال از شبکه سوم سیما شده است.

نمایش «پروین» به نویسندگی و کارگردانی حسین کیانی و تهیه‌کنندگی داود نامور از هشتم خردادماه در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر با حمایت انتشارات آنجا و پوشاک بانوان گت روی صحنه خواهد رفت.

پیش از این حضور اکرم محمدی، مهران رنج‌بر، جواد یحیوی، مجید رحمتی، هوشنگ قوانلو، سهیل ملکی، مریم ندایی و آتنا تندرو در این اثر قطعی شده است. همچنین شبیه‌ترین بازیگر ایرانی به پروین اعتصامی برای بازی در نقش «پروین» به زودی معرفی می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر صفحه‌ گروه تئاتر ملی چریکه به آدرس cherike_theatre را در اینستاگرام دنبال کنند. پیش فروش این نمایش نیز آغاز شده است.

مقاله قبلیهدیه‌ خاص هواداران همایون شجریان به مناسبت تولدش
مقاله بعدیتولد بازیگر خانم و برادر دوقلوی بازیگرش +عکس

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

دو × دو =