اتفاق عجیب در «ونیز»؛ فیلم جوئل کوئن از سوی فستیوال رد شد!

در یک اتفاق کم سابقه فیلم جدید جوئل کوئن فیلمساز نامدار سینمای جهان از سوی فستیوال «ونیز» رد شد.

به گزارش فیلم۲۴، بعد از برگزاری فستیوال «کن» بسیاری پیش بینی می کردند «تراژدی مکبث» جدیدترین ساخته جوئل کوئن یکی از فیلم های دومین فستیوال مهم سال یعنی جشنواره «ونیز» باشد، اتفاقی که البته رخ نداد و فیلم جدید کوئن به جای ونیز راهی جشنواره نیویورک شد.

حالا اما یکی از تحلیلگران فصل جوایز خبر تازه ای درباره فیلم «تراژدی مکبث» کوئن منتشر کرده است. به گفته این منتقد و تحلیلگر آمریکایی، جوئل کوئن فیلم تازه اش را برای فستیوال ونیز فرستاده ولی در اتفاقی عجیب فیلم از سوی مسئولان جشنواره رد شد.

رد شدن فیلم «تراژدی مکبث» از آنجایی اهمیت می یابد که بدانیم یکی از بهترین فیلمسازان زنده دنیا در پشت این فیلم قرار دارد و به این ترتیب می توان گفت جشنواره ونیز به جوئل کوئن «نه» گفته است.

فیلمسازان بزرگ دیگری همچون پل توماس اندرسون، کلینت ایستوود، گی یرمو دل تورو، آدام مک کی و استیون اسپیلبرگ نیز امسال با وجود آنکه فیلم ساخته اند به جشنواره ونیز نرفته اند و احتمالا یک شکاف عمیق میان فیلمسازان شاغل در سینمای آمریکا و این جشنواره اروپایی شکل گرفته است.

البته منتقد آمریکایی تاکید می کند در یک گفتگوی شخصی که با یک فرد نزدیک به جشنواره نیویورک داشته، اعلام کرده که «تراژدی مکبث» فیلم خوبی است و رد شدنش از سوی ونیز تعجب برانگیز است.

مقاله قبلیآغاز رسمی طرح «اکران حقیقت»؛ برگشت سرمایه در سینمای مستند را جدی بگیریم
مقاله بعدیامیر جعفری به فیلم سینمایی «خانه شیشه‌ای» پیوست

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

3 + 10 =