مستند «علی حاتمی» امشب پخش می‌‌شود

در بسته خبری امروز رادیو و تلویزیون، خبرهایی همچون پخشِ مستندی از علی حاتمی و باز شدن پرونده سریال‌های دانشجویی در شبکه یک سیما به همراه جزئیات آمده است:

برای اولین بار از شبکه چهار/ مستندی از علی حاتمی پخش می‌شود

در آستانه ۱۴ آذر سالروز درگذشت مرحوم علی حاتمی ، ۵۲ سال فعالیت‌های هنری وی در مستند سینمایی «سوته دل» بررسی می‌شود.

این مستند که برای اولین بار، پنجشنبه، ۱۱ آذر، ساعت ۲۲، از شبکه چهار سیما پخش خواهد شد، توسط فرشاد خلیل پور کارگردانی و سالار طهرانی، تهیه‌کنندگی شده است.

مستند «علی حاتمی» امشب پخش می‌‌شود

این مستند تنها اثر تولید شده مستقل درباره زندگینامه مرحوم علی حاتمی است که در قالب مستند به بررسی زندگینامه علی حاتمی پرداخته و با نگاهی موشکافانه آثار او را مورد تحلیل قرار می‌دهد.

روند ساخت آثار، سختی‌ها و مشقت‌های بسیار در آثار تولید شده، تفکرات و عقاید علی حاتمی از ویژگی های این فیلم مستند سینمایی به شمار می‌رود.

همچنین هنرمندانِ بزرگی همچون جمشید مشایخی، محمود کلاری، سعید نیکپور، امین تارخ، کتایون امیرابراهیمی، آیدین آغداشلو، احمد بخشی، جلال الدین معیریان، ناصر طهماسب، مسعود دلخواه، زاون قوکاسیان، لی لی گلستان، ارسلان کامکار، فرشته طائرپور، پوران درخشنده، مازیار میری جلوی دوربین این فیلم به توضیح در مورد همکاری و خاطره‌هایشان با مرحوم علی حاتمی پرداخته‌اند.

«سوته دل» پنجشنبه ۱۱ آذر ساعت ۲۲ از شبکه چهار سیما پخش و روز بعد ساعت ۷:۳۰ بازپخش می‌شود.

پرونده سریال‌های دانشجویی در تلویزیون باز می‌شود

در قسمت امشب «سریالیست» پدرام کریمی میزبان کارگردان و بازیگر سریال «زعفرانی» است و پندار اکبری نیز پرونده سریال‌های دانشجویی را در برنامه باز می‌کند.

حامد محمدی کارگردان و حدیث میرامینی بازیگر سریال «زعفرانی» مهمانان اولین بخش از «سریالیست»‌اند؛ سریالی که نوروز ۹۵ پخش شد و بازپخش آن از شبکه دو بهانه گفت‌وگو با آنها است.

در بخش نوستالژی مجید گیاه‌چی برنامه ساز که با سریال «در چشم باد» بازیگری را نیز در نقش میرزا کوچک خان جنگلی تجربه کرده، به مناسبت صدمین سالگرد شهادت میرزا کوچک خان به برنامه می‌آید و از خاطرات ساخته ماندگار مسعود جعفری جوزانی می‌گوید.

 این هفته همچنین پندار اکبری مهمان بخش پرونده است و در آستانه روز دانشجو با سریال‌هایی خاطره بازی می‌کند که با موضوعات دانشجویی ساخته شده است.

«سریالیست» به تهیه‌کنندگی محمد باریکانی و مجتبی فرجی و با اجرای پدرام کریمی کاری است از گروه تاریخ، فرهنگ و هنر شبکه یک که پنجشنبه‌ها ساعت ۲۳:۱۵ از شبکه یک پخش می‌شود.

مقاله قبلیمجری زن تلویزیون بازیگر شد+عکس
مقاله بعدیژست مدلینگی سحر قریشی +عکس

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

دو − یک =