هنرمندان مشهور ایرانی که متولد ۱۹ آبان هستند

در روزشمار تاریخ تولد چهره های مشهور ایرانی به نوزدهمین روز از آبان ماه رسیدیم. امروز ۱۹ آبان همزمان با سالروز تولد افراد زیادی در دنیاست که ما در این مطلب به معرفی چهره های مشهور ایرانی متولد امروز می پردازیم.

نیکو خردمند

نیکو خردمند بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان ۱۹ آبان ۱۳۱۱ در تهران متولد شد.

نیکو خردمند فعالیت هنری را از سال ۱۳۳۷ با گویندگی رادیو آغاز کرد و اولین بار در سال ۶۹ با فیلم پرده آخر به دنیای سینما راه یافت. مجموعه پس از باران، دزدان مادربزرگ، آژانس دوستی و… از جمله سریال های به یادماندنی این بانوی هنرمند است.

نیکو خردمند

کامبوزیا پرتوی

کامبوزیا پرتوی فیلمنامه نویس و کارگردان کشورمان ۱۹ آبان ۱۳۳۴ در رشت متولد شد.

کامبوزیا پرتوی فیلمنامه نویس و کارگردان کشورمان حضور در دنیای هنر را از سال ۶۶ آغاز کرد و در فیلم هایی چون دیشب باباتو دیدم آیدا، من ترانه ۱۵ سال دارم، هرشب تنهایی، کامیون، گربه آوازه خوان و…. به عنوان فیلمنامه نویس یا کارگردان حضور داشت. نسرین مرادی بازیگر کشورمان همسر او است.

کامبوزیا پرتوی

نیکی کریمی

نیکی کریمی بازیگر کشورمان ۱۹ آبان ۱۳۵۰ در تهران متولد شد.

نیکی کریمی بازیگری در سینما را با فیلم وسوسه در سال ۱۳۶۸ آغاز کرد. این بانوی هنرمند با بازی در فیلم عروس بهروز افخمی در سال ۱۳۶۹ به شهرت رسید و بعد از آن به یکی از سرشناس ترین چهره های سینمایی تبدیل شد.

نیکی کریمی

شبنم قلی خانی

شبنم قلی خانی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان ۱۹ آبان ۱۳۵۶ در تهران متولد شد.

شبنم قلی خانی بازیگری را از سال ۷۶ در تئاتر آغاز کرد و با بازی در فیلم مریم مقدس به یکی از محبوب ترین چهره های دنیای هنر تبدیل شد چنانچه اغلب مردم او را با این فیلم می شناسند. سریال های اولین شب آرامش، پنج کیلومتر تا بهشت، پنجمین خورشید، هشت و نیم دقیقه و آنام از مشهورترین کارهای وی می باشد.

بیشتر بخوانید
پیام تبریک سحر دولتشاهی برای آزاده صمدی +عکس

شبنم قلی خانی

امیر کاظمی

امیر کاظمی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان ۱۹ آبان ۱۳۶۹ در تهران متولد شد.

امیر کاظمی بازیگری را از نوجوانی با کتاب فروشی هدهد و بعد از آن با سریال همه بچه های من آغاز کرد و با بازی در نقش مازیار در سریال لیسانسه ها به شهرتی بیش از پیش دست یافت. سریال جزیره در شبکه نمایش خانگی آخرین فعالیت هنری او می باشد.

 

امیر کاظمی

 

مقاله قبلییادداشت تامل برانگیز آزاده صمدی
مقاله بعدیسحر قریشی در آغوش هوادارانش در ترکیه +عکس

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

3 + 2 =