نمایش «زرد خالدار» و «آتابای» در جشنواره مورد تایید بفتا

فیلم کوتاه «زرد خالدار» و فیلم سینمایی «آتابای» به چهلمین دوره جشنواره فیلم کمبریج راه پیدا کردند.

به گزارش فیلم۲۴، فیلم کوتاه «زرد خالدار» به کارگردانی باران سرمد و فیلم سینمایی «آتابای» ساخته نیکی کریمی به چهلمین دوره جشنواره فیلم کمبریج راه پیدا کردند.

این جشنواره از تاریخ ۱۸ تا ۲۵ نوامبر برابر با ۲۷ آبان تا ۴ آذر برگزار می‌شود و یکی از معتبرترین رویدادها در تقویم جشنواره بریتانیا است که در سال ۱۹۷۷ تأسیس شده و مورد تایید آکادمی بفتا است.

هدف جشنواره فیلم کمبریج معرفی فیلم‌های مستقل با کیفیت بالاست و به قدرت فیلم به عنوان رسانه‌ای که می‌تواند زندگی‌ها را تغییر دهد و جهان را به مکانی بهتر تبدیل کند، باور دارد.

این جشنواره در مجموع ۹۵ فیلم از ۴۴ کشور دنیا را به نمایش می‌گذارد.

در خلاصه داستان فیلم «زرد خالدار» آمده است: «خال هایش را می بیند، صدایش را می‌شنود و او را احساس می‌کند.»

عواملی که در ساخت فیلم کوتاه «زرد خالدار» همکاری داشته‌اند عبارتند از نویسنده: محمدرضا میقانی (بر اساس طرحی از باران سرمد)، کارگردان: باران سرمد، بازیگر: شادی کرم رودی، مدیر فیلمبرداری: حامد حسینی سنگری، تدوین: پویان شعله ور، طراحی و ترکیب صدا: امیرحسین قاسمی، جلوه‌های ویژه بصری: جواد مطوری، موسیقی: مونا مطبوع ریاحی، طراحی لباس: سارا حسینیان امیری، طراح صحنه: فراز مدیری، صدابردار: علی ذوالفقاری، طراح گریم: حسنا خان‌محمدی، اصلاح نور و رنگ: نیما دبیرزاده، تهیه کنندگان، باران سرمد، محمدرضا میقانی، تهیه شده در Menisn Film Production و انجمن سینمای جوانان ایران.

مقاله قبلیدرخواست وین دیزل از راک برای بازگشت به ‌«سریع و خشمگین»
مقاله بعدیدهکردی: قرار بود به جای امین تارخ در «سرب» بازی کنم

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

سه + سه =