یادداشت ابراهیم حاتمی‌کیا بر «بانوقدس ایران»؛ سرتعظیم فرود می‌آورم

ابراهیم حاتمی‌کیا با انتشار یادداشتی درباره مستند «بانو قدس ایران» این مستند را فیلمی تاثیرگذار دانست.

به گزارش فیلم۲۴، به نقل از ارتباطات و اطلاع‌رسانی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، ابراهیم حاتمی‌کیا کارگردان سرشناس سینمای ایران در یادداشتی درباره «بانو قدس ایران» نوشت:

«یا لطیف

چه عنوان زیبایی است، بانوی قدس ایران!

نسل من در پرتو جذبه امام خمینی چنان ذوب شده که هنوز بعد از سه دهه توان خارج شدن از سیطره این جذبه را ندارد، اما اکنون به مدد هنرمندانه آقا مصطفی رزاق کریمی قادریم گوشه‌ای از سایه‌های این خورشید را بهتر و عمیق‌تر ببینیم. فیلم مستند «بانوی قدس ایران» اثری است اثرگذار، که از یاد نمی‌رود. فیلمی که با یک بار دیدن در وجودت جاری می‌شود و بارها روحت آن‌را بازخوانی می‌کند.

من در مقابل قدرت و حوصله و دستخط آقا مصطفی رزاق کریمی سر تعظیم فرود می‌آورم. او هنرمندی کمال‌گراست که در شکار و هدایت لحظه‌ها، تابلویی جدید از امام خمینی در قاب روحمان زنده می‌کند.

ابراهیم حاتمی‌کیا. پائیز ۱۴۰۰»

مستند «بانو قدس ایران» ساخته مصطفی رزاق کریمی، روایتی شاعرانه از زندگی پرفراز و نشیب بانو ثقفی همسر امام راحل است. این فیلم محصول موسسه فرهنگی هنری «عروج» است و با مشارکت مرکز گسترش تولید شده است. «بانو قدس ایران» در طرح «اکران حقیقت» در سامانه هاشور و مراکز فرهنگی نمایش داده می‌شود.

مقاله قبلیعکس زیبای دنیا مدنی در جزیره کیش +عکس
مقاله بعدیقدم زدن مریم معصومی در پاییز +عکس

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

19 − ده =