شکسته شدن عجیب همسر زنده یاد شجریان پس از فوت استاد +عکس

 در تصویری که از کتایون خوانساری بر مزار زنده یاد شجریان منتشر شده نشان می‌دهد او تا چه حد شکسته و غمگین شده است.

 

شکسته شدن عجیب همسر زنده یاد شجریان پس از فوت استاد /عکس

کتایون خوانساری کیست؟

کتایون خوانساری متولد ۱۳۴۴ در تهران، طراح و نقاش ایرانی است. فارغ التحصیل لیسانس زبان فرانسه در دانشگاه سوربن پاریس می‌باشد که در دومین تجربه زناشویی خود با استاد شجریان ازدواج کرد و حالا یک فرزند پسر نیز دارد و نام فعلی‌اش کتایون شجریان است.

کتایون خوانساری سال ۱۳۷۰ وقتی ۲۶ساله بود با استاد محمدرضا شجریان که او نیز از همسر اول خود طلاق گرفته بود ازدواج کرد. ثمره این زندگی نیز یک پسر بنام رایان متولد ۱۹ مهر ۱۳۷۶ می‌باشد.

نحوه آشنایی با همسر

ما در میهمانی با شکوه بزرگداشت آقای نصرت الله کریمی که ۲۴ ساعت پس از ورود او به تهران بعد از سال‌ها دوری از ایران ترتیب داده شده بود با استاد شجریان آشنا شدم. از همان لحظات آشنایی رابطه خاصی بین ما بوجود آمد و به ازدواج ختم شد.

خانواده و شغل پدر

کتایون خوانساری در خانواده‌ای که قدر هنر و هنرمند را میدانند بزرگ شده است. پدر او بنیانگذار هنر گرافیک در ایران بود؛ از دوران جوانی در حزب پان ایرانیست فعالیت داشت، از طرفداران دکتر مصدق بود، او از روزنامه نگاران قدیم ایران و مدیر هنری نشریه‌ی زن روز و کلا مرد بسیار روشنفکری بود.

مادربزرگش اشرف کاشانی جزو اولین بازیگر زن تئاتر در قبل از انقلاب می‌باشد. ایشان تنها یک خواهر بنام گیتا خوانساری دارد که با همایون شجریان ازدواج کرده است.

کتایون خوانساری از ایران تا مهاجرت به فرانسه

در ایران به مدرسه سهیل رفت تا اینکه در روزهای نوجوانی به همراه پدر و مادر و خواهرش به فرانسه و شهر پاریس نقل مکان کردند و از آنجا وارد دانشگاه سوربن شد.

بیشتر بخوانید
افشای راز بزرگ بهاره رهنما +عکس

موفقیت فرزند

پسر ما فرزند عشق است. عشق پدری در سن ۵۶ سالگی که در کمال شعور و درک و فهم از مسایل مختلف است. علم امروز ثابت کرده است که از نظر ژنتیکی بی‌تاثیر در فرزند نمی‌باشد.

او از نظر خصوصیات اخلاقی به پدرش شبیه است و مطمئنا از هنر او بی‌نصیب نمی‌ماند. من شخصا معتقدم که هر هنرمند و متفکری بی‌مثال است.

صدای استاد

من اولین نوارهای موسیقی اصیل را بعد از آشنایی با ایشان گوش کردم چون در پاریس این نوارها را در اختیار نداشتم و اصولا با نام ایشان آشنا نبودم. حالا موسیقی سنتی با صدای ایشان برایم جایگاه خاصی دارد و سعی می‌کنم لااقل شنونده خوبی باشم و از آن لذت ببرم. ” او با سازهای ایرانی آشنایی ندارد.

طراحی جواهرات

کتایون در پاریس به کار طراحی جواهر مشغول بوده و یک مزون جواهرات فانتزی را اداره می‌کند. طلا و جواهر همیشه در دنیای رویا و خیال آدمیان بوده است. داستان جویندگان طلا را می‌دانید که چه بسیار کسان در راه این خیال زندگی خود را باختند. داستان زکریای رازی در فرهنگ خودمان هم معروف است. جواهر همیشه ترکیبی از زیبایی، شکوه و طراحی است. نیرویی مرا کشید که کار هنری را در این مسیر ادامه دهم.

نقاشی و طراحی

خانم خوانساری در نقاشی کشیدن هم بسیار ماهر است. نقاشی کردن خیلی جذابیت دارد؛ وقتی شروع می‌کنید و رنگ را می‌ریزید دیگر بلند شدن از پای کار سخت است، وقتی شروع می‌کنم قادر نیستم یک لحظه از تابلو دور شوم.

اهل تفریحم اگر مشغله بگذارد!

مثل هر خانواده عادی ما هم برنامه‌هایی برای سینما، کوه، خرید و قدم زدن در پارک داریم که البته بخاطر گرفتاری‌ها و مشغله‌های زیاد، تفریح چندانی نداریم.

بیشتر بخوانید
هنوز درباره ۱۱ سپتامبر سوال دارم؛ احترام به هوش مخاطب

 

مقاله قبلیاستایل اروپایی آناهیتا همتی +عکس
مقاله بعدیعشق آنچنانیِ دنیا مدنی +عکس

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

پانزده − 14 =